Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Proces verbal de contraventie cu numele ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Proces verbal de contraventie cu numele contravenientului completat gresit

Buna.. Aseara mi-a fost luat carnetul pentru alcol, dar mi-a gresit numele de familie.. A uitat o litera din numele de familie.. In rest toata amenda e corecta.. Am o sansa sa pot sa imi recuperez carnetul cat de curand?!
Cred ca ar fi cazul sa ne spuneti si ce valoare a avut etilotestul sau daca ati dat proba biologica?
Va incadrat la sigur la contraventie, sau poate fi infractiune?
Este contraventie.. Am avut 0,30..