avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Proces verbal de contraventie cu numele ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Proces verbal de contraventie cu numele contravenientului completat gresit

Buna.. Aseara mi-a fost luat carnetul pentru alcol, dar mi-a gresit numele de familie.. A uitat o litera din numele de familie.. In rest toata amenda e corecta.. Am o sansa sa pot sa imi recuperez carnetul cat de curand?!
Cel mai recent răspuns: ContSters218222 , utilizator 22:06, 8 August 2011
Cred ca ar fi cazul sa ne spuneti si ce valoare a avut etilotestul sau daca ati dat proba biologica?
Va incadrat la sigur la contraventie, sau poate fi infractiune?
Este contraventie.. Am avut 0,30..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda contraventionala Nelin Nelin Buna ziua.As dori sa imi dati o parere despre intentia mea de a contesta un PV de contraventie emis de Politie.In acest PV codul meu numeric personal este ... (vezi toată discuția)
Doua suspendari in 6 luni ContSters281254 ContSters281254 buna ziua ! situatia sta in felul urmator : in luna octombrie 2012 mi-a fost retinut permisul de conducere cat B pentru neacordare prioritate la trecere de ... (vezi toată discuția)
Nu am primit procesul verbal Rundmc Rundmc Buna ziua Am depasit masina de politie pe trecerea de pietoni. Am fost oprit de catre agent care a fost singur in masina . Mi-a fost suspendat permisul ... (vezi toată discuția)