Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... schimbare prenume
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

schimbare prenume

buna ziua....am reusit sa-mi schimb prenumele pe cale administrativa si intre timp am terminat si facultatea...noul certificat este eliberat pe data de 18 iulie si eu am dat licenta pe data de 15 iulie...Pot sa fac ceva astfel incat pe diploma de absolvire sa-mi apara noul prenume?...Deocamdata mi s-a eliberat o adeverinta de absolvire a facultatii cu vechiul prenume, iar diploma de absolvire mi-o elibereaza dupa un an de zile. Va multumesc
O cerere de eliberare a diplomei cu noul dvs. prenume , atasand sentinta sau actul doveditor.