Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... DIVORT
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

DIVORT

Pot obtine desfasuratorul de la telefonul sotului meu prin instanta in cazul in care vreau sa dovedesc ca ma inseala cu alta femeie?Si cum?
Termenul variaza de la instanta la instanta.
Sunt instante care acorda termen peste 2 luni, altele peste un an.
Ok.Multumesc.Vreau sa divortez dar fetita mea implineste 10 ani abia in octombrie.Sunt din Galati,credeti ca poate avea loc prima infatisare pana atunci daca depun acum cererea de divort?
Depinde care este situatia la Judecatoria Galati..asa dupa nr. de dosare la care au ajuns ( vad nr. pe portal peste 16.000) este posibil dupa luna octombrie.
In privinta minorei,in situatia primirii termenului pana in octombrie, desi ma indoiesc, oricum aceasta nu va fi ascultata la primul termen de judecata, asa ca pana la al doilea termen va implini varsta necesara ascultarii sale.