Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... conciliere firma inexistenta
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

conciliere firma inexistenta

Ce pot face pt.recuperarea unei sume de bani daca am chemat la conciliere o SC despre care am aflat ulterior ca nu mai exista de 2 ani?
Incheiati un p-v in lipsa si dupa 30 de zile introduceti actiunea.
Depinde cam ce doriti. Stiti foarte bine ca nu mai recuperati banii. Daca vreti sa treceti banii la pierderi va trebui sa formulati totusi o actiune cu tot ce impica aceasta.
Ideea e: nu trebuie sa depun la dosar dovada ca respectiva SC a primit invitatia la conciliere?
Trimiteti scrisoare recomandata cu comfirmare de primire si probabil o sa scrie pe A.R. lipsa domiciliu. Atunci procedura este respectata.