Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Adaugare activitati ONG
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Adaugare activitati ONG

Buna ziua; cum anume se introduc noi activitati pentru un ONG (noi obiecte de activitate ca sa spunem asa)? Ce acte se intocmesc, unde se duc, etc?

Va multumesc!
E nevoie de aprobarea adunarii generale pentru completarea obiectului de activitate si act aditional la actul constitutiv autentificat pe care il depuneti la grefa instantei unde e inregistrat ONG-ul.
Nu uitati ca acum la inceputul lunii ianuarie, comitetul de conducere al asociatiei trebuie sa dea o hotarare de numire a unei comisii de inventariere din membrii ai asociatiei, e bine sa faca parte si contabila) si care sa faca inventarul la 31 decembrie 2011 si sa redacteze procesul verbal.