Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA- prajituri de casa/paine in cuptor/dulceturi
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA- prajituri de casa/paine in cuptor/dulceturi

Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti care sunt pasii care trebuie sa ii urmez pentru a comercializa prajiturile facute, painea si dulceturile facute de mine in casa. #-o
Va infiintati o PFA. Detalii infiintare aici:[ link extern ]
Trebuie sa deveniti PFA. Pentru a comercializa produsele de panificatie, etc trebuie sa respectati anumite criterii de sanatate publica.

Va trebuii sa solicitati avizarea si autorizarea sanitara conform Lege nr.150/2004, HG 924/2005 si Ordinul 301/2006 al ANSVSA