Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale autorizatie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

autorizatie

Buna ziua,
As dori sa deschid o terasa unde, pe langa vanzarea bauturilor alcoolice sa comercializez si produse la gratar (mici, cotlete,piept de pui), salate de sezon (r auosii, muraturi) si cartofi prajiti (congelati). E nevoie sa am o bucatarie utilata profesional pentru asa ceva, sau pot obtine o autorizatie fara a avea asa ceva?
Ce lege reglementeaza aceasta activitate? Va multumesc
Nu va autorizeaza Sanepidul...terasa fara bucatarie? Unde doriti Dvs. sa pregatiti preparatele care se vor servi la terasa? Si nu numai bucatarie...eventual si un grup sanitar. :)