Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... laptop second hand
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

laptop second hand

Buna ziua,
Apelez la ajutorul dumneavoastra pentru ca nu stiu ce drepturi am in urmatoarea situatie: am cumparat acum 2 luni un laptop second hand cu garantie de un an , iar dupa 2 saptamani a inceput sa dea semne de defectiune, ajungand sa nu mai poata fi utilizat acum aproximativ 2 saptamani. Vanzatorul a fost informat de situatie de la primele semne. Eu acum doresc sa duc inapoi aparatul si sa imi primesc inapoi banii, insa nu stiu daca legea prevede acest lucru in cazul marfurilor second hand.
Va multumesc anticipat
Mergeti la OPC.
Daca produsul nu poate fi reparat puteti primi banii inapoi.

avocat Claudiu Lascoschi