Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita fisc
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita fisc

ma pune fiscu sau ANAF ma obliga sa achit suma de 21.520 lei dupa urma care am primit teapa de la o firma care figuram ca administrator si toata raspunderea eu am traso fara sa am cauza ca sunt adm si am depus plangere la politie ptr fals si altele ce imi face daca stau la o locuinta sociala la un camin de nefamilisti sparge usa ? stiu ca imi poate bloca contul bancar care il am pe zero
in afara de asta ce poate face am primit somatie prin posta si titlu executoriu pe mobile va multumesc
Executarea silita ar putea continua sub forma popririi veniturilor viitoare.
Dvs. va puteti apara sub forma contestatiei la executare.
Prezentati-va la administratia financiara care a comunicat somatia si titlul executoriu pentru a va edifica asupra sumelor datorate;in cazul in care considerati ca nu datorati sumele inscrise in titlul executoriu puteti contesta in instanta atat inceperea executarii silite cat si titlul executoriu.