Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... prin uzucapiune poti dobandi proprietatea unui imobil ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

prin uzucapiune poti dobandi proprietatea unui imobil cu proprietar?

o doamna a fost casatorita cu un domn legal 10 ani apoi au divortat si timp de 22 de ani au stat impreuna in aceeasi casa convietuind ca un cuplu dar fiind divortati .Sotul a decedat acum o sapt si exista un fiu al barbatului natural .primeste ceva din apartamentul care este averea barbatului concubina lui?mentionez ca si ea a contribuit din pensia ei la cheltuielile casei ,aceasta femeie poate dobandi prin uzucapiune apartamentului barbatului decedat acum o sapt?apartam proprietar fiind barbatul decedat.Cum dobandesti dreptul de proprietate al unui imobil prin uzucapiune?poti dobandi drept de proprietate al unui imobil care are proprietar?care sunt conditiile?care este legea/?mersi ce sa faca femeia?
Speta nu este defel simpla.
Batrana ar trebui sa isi angajeze un avocat.