Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical

Poate beneficia un bolnav de concediu medical daca este angajat de aprox. o luna, fara sa fii lucrat inainte sau poate primi doar adeverinta medicala?
b_noemi, utilizator
Sunt doua lucruri distincte, cred ca nici un angajator nu isi doreste un angajat lesinat la servici care nu da randament nici macar la inceput de drum. Concediul medical se elibereaza in urma unui control medical sau spitalizare. Bafta.
A fost consultat si intr-adevar este bolnav, cei de la firma vor cm. si nu adeverinta ceea ce a si primit de la upu sau mf. Mai este valabil minim 6 luni lucrati sau s-a modificat legislatia in aceasta privinta
b_noemi, utilizator