Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schimbare destinatie uscatorie bloc
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schimbare destinatie uscatorie bloc

Buna ziua, as dori sa aflu daca o uscatorie de la o scara a unui bloc, folosita ca atare de catre doritori, poate fi folosita de unul dintre locatari ca depozit(magazie) in virtutea faptului ca este "parte comuna"?
Multumesc anticipat pentru raspuns.
Dora cu acordul Asociatiei!Adica cu incuviintarea Adunarii generale,in numel careia semneaza Comitetul asociatiei!
Multumesc mult, indraznesc sa insist un pic : adunarea generala poate hotari "soarta" unor locatari care vor sa foloseasca uscatoria in scopul pt.care a fost creeata ? In cadrul adunarii generale bineinteles ca vor vota foarte multi (de la alte scari ale blocului) pe care problema in sine nu ii afecteaza in niciun fel; nu poate fi vorba de un vot mai "local" ? adcica doar cei de pe scara respectiva ?