Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Model cerere intrerupere concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Model cerere intrerupere concediu de odihna

Exista un model standard de cerere intrerupere concediu de odihna din motive obiective (concediu medical) de la salariat catre firma?

Multumesc!
Nu exista vreun asemenea model tipizat ... faceti o cerere catre angajator, in care ii spuneti ca doriti intreruperea concediului de odihna incepand cu data de .... pentru motivele urmatoare .....