Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... radiere auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

radiere auto

am pe societate o masina veche care nu mai poate fi pusa in circulatie si nici scoasa din evidentaele taxei la primarie deoarece nu mai am talon ul ei.Ce ma sfatuiti sa fac pentru a o radia din evidenta primariei?
Va adresati serviciului evidenta auto din cadrul SPR,detaliati aspectul ca autoturismul nu mai intruneste conditiile tehnice,subliniati interesul pentru radiere
Autoritatea va verifica evidentele,va elibera dovada in baza careia autoritatea fiscala va dispune radierea