Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inmatriculare auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inmatriculare auto

Buna ziua.Pana acum cateva zile am avut domiciliul in jud.Botosani,masina fiind inmatriculata la Botosani.Recent mi-am schimbat domiciliul in jud Hunedoara.Ce trebuie sa fac pentru a schimba placutele de inmatriculare cu numere de Hunedoara?Cat timp mai pot circula cu numere de Botosani,daca eu am domiciliul in Hunedoara?Multumesc
Adresati-va la biroul de inmatriculari auto cu actele necesare ca si la prima inmatriculare. In mod normal aveti dreptul sa circulati cam 30 de zile de la scimbarea domiciliului.