Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Înmatriculare autoturism în condițiile ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Înmatriculare autoturism în condițiile schimbãrii adresei din C.I., care este alta decât cea din contractul de vânzare-cumpãrare.

Am avut domiciliul în jud.Hunedoara și cumpărat o mașină din jud. Olt pe care nu am înmatriculat-o încă. În contractul de vânzare-cumpărare este stipulată adresa din jud. hunedoara. Între timp,mi-am schimbat adresa și cartea de identitate din jud.Hunedoara în jud. Prahova. Este posibil sa imi înmatriculez mașina în jud. Prahova în condițiile în care adresa din contract e alta decât cea din C.I.?
Da, nu e vreun impediment ca e alta adresa in contract.
Intai o inregistrati la administratia financiara, apoi mergeti la RAR, apoi la inmatriculari acolo unde domiciliati acum.