Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita PFA
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita PFA

Am un credit neplatit de 35000 ron care a ajuns la o firma de recuperare . Nu am girat cu bunuri doar cu buletinul.In perioada in care am luat creditul eram angajat la o soc. comerciala. Acum am un PFA cu care lucrez si care nu are datorii la finante sau in alta parte.PFA-ul are ca si bunuri o masina si aparatura.Va rog sa-mi spuneti daca voi ajunge la executare silita pentru credit atunci PFA-ul va fii afectat in vreun fel? voi pierde bunurile ce apartin PFA-ului? multumesc
daca instrainez acum masina credeti ca va fi atacat contractul de vanzare-cumparare? inca nu am primit oficial nimic doar amenintari telefonice. Cit timp trebuie sa treaca de la vinzare ca sa nu poata fi atacat contractul?
Nu cred ca il vor ataca. Nu este o valoare atat de mare incat sa merite. In plus sansele de a castiga un astfel de proces sunt minime, majoritatea actiunilor de acest gen sunt respinse.