avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 769 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Suspendare cim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Suspendare cim

la serviciu cineva ma bagat in gura sefului ca nu muncesc total neadevarat sefu a zis il dam afara dar pina acum nimic dar ia spus sefului mai mic sa-mi faca cerere de suspendare care nu inteleg de ce ori ma dai ori nu afara luni vreau sa-mi bag demisia asta sa intimplat miercuri ce sa fac?MERCI TUTUROR
Cerere de suspendare pentru ce sa va faca? ... daca doriti sa plecati de la acel angajator , va puteti da demisia... nu trebuie sa va oblige nimeni ca sa va dati demisia ...
Ati absentat nemotivat?In acest caz la intiativa angajatului se poate cere suspendarea cim...posibil de aceea s-a discutat de cerere de suspendare.
Ultima modificare: Sâmbătă, 20 August 2011
ContSters136493, utilizator
nu
tocmai ca nici eu nu stiu de ce, mi spus sa stau acasa ca ma suna si cind ia-m spus sefului mai mic sa nu ma trezesc cu nemotivate a zis nu ca mia zis sa-ti fac cerere de suspendare
Da,e clar,"statul acasa"=absentare nemotivata si cel mai probabil pentru aceasta perioada veti avea si contractul suspendat,dupa care va urma si o ancheta disciplinara si aplicarea unei sanctiuni....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Convocare in vederea cercetarii disciplinare ale2012 ale2012 buna ziua,sotul meu a lucrat la o firma de legume fructe din data de 14.03.2014 urmand ca in 1 agust 2014 patronu ia dat pe concediu pe toti din firma ... (vezi toată discuția)
Buna am jucat la ruleta 85000 intr-o noapte intr-un cazino septi23 septi23 am jucat la ruleta electronica 85000 si imi punea numai cu cheia bani nu ma lasa sa bag io bani in bagomat, apareau tot felu de nereguli pe ecran si am ... (vezi toată discuția)
Șeful nu mi-a răspuns la telefon i-am dat msg să îmi iau 4 ... Magie1 Magie1 Șefu nu mi-a răspuns la telefon i-am dat msg să îmi iau 4 zile de concediu de odihna luna ianuarie 2023 pe data de 3,4,5 și 6 am scris să îmi aprobe ... (vezi toată discuția)