Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Suspendare cim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Suspendare cim

la serviciu cineva ma bagat in gura sefului ca nu muncesc total neadevarat sefu a zis il dam afara dar pina acum nimic dar ia spus sefului mai mic sa-mi faca cerere de suspendare care nu inteleg de ce ori ma dai ori nu afara luni vreau sa-mi bag demisia asta sa intimplat miercuri ce sa fac?MERCI TUTUROR
Cerere de suspendare pentru ce sa va faca? ... daca doriti sa plecati de la acel angajator , va puteti da demisia... nu trebuie sa va oblige nimeni ca sa va dati demisia ...
Ati absentat nemotivat?In acest caz la intiativa angajatului se poate cere suspendarea cim...posibil de aceea s-a discutat de cerere de suspendare.
ContSters136493, utilizator
nu
tocmai ca nici eu nu stiu de ce, mi spus sa stau acasa ca ma suna si cind ia-m spus sefului mai mic sa nu ma trezesc cu nemotivate a zis nu ca mia zis sa-ti fac cerere de suspendare
Da,e clar,"statul acasa"=absentare nemotivata si cel mai probabil pentru aceasta perioada veti avea si contractul suspendat,dupa care va urma si o ancheta disciplinara si aplicarea unei sanctiuni....