Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj casa si teren.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj casa si teren.

Va solicit ajutorul intr-o problema de partaj.

Actualmente o casa cu terenul aferent se afla in partaj,mai prcis casa urmeaza a fi scoasa la vinzare(executare judec.) a doua oara in septembrie.
Contract de vinzare cumparare :
Intre subsemnatii :Popescu P domiciliata in comuna X ,judetul Y,in calitate de vinzatoare si Popescu M domiciliat in comuna ....,casatorit cu Popescu E ,in calitate de cumparator,s-a incheiat…
In fata notarului s-au prezentat si au semnat:
1. Popescu P
2. Popescu M
Popescu E nu a semnat actul de vinzare cumparare.

Intrebare:se poate face ceva in baza faptului ca reclamanta nu a semnat actul de vinzare cumparare?

Nota : Popescu P =mama
Popescu M=fiu
Popescu E=fosta sotie a lui Popescu M(cea care vrea sa execute casa)

Multumesc pentru timpul acordat.

Alin Popescu, administrator
Va intrebati daca puteti sa-i contestati dreptul de proprietate pentru ca nu a semnat contractul de vanzare-cumparare? Casa cumparata de fiu, casatorit fiind cu reclamanta, a devenit bun comun, chiar daca sotia reclamanta nu a semnat.