Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ordinul 1918/ 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ordinul 1918/ 2011

OMMFPS 1918 /2011 a fost publicat in Monitorul Oficial nr. 587/ 19.08.2011
ce are activitatea principala cu cea secundara?

raman blocata stimati colegi nu trebuie sa fi autorizat legal in baza unui CAEN ca sa realizezi veniturile corespunzatoate , sa vad ce va face CECAR pentru anii precedenti cand a incasat venituri ilegale (neautorizat) facand state de plata dar nu a avut CAEN 7830 servicii de salariazare , managementul este una salarizarea este alta.

eu am o alta nedrumerire mai trebuie sau nu sa ma inregistrez ca operator baza de date pentru servicii de salariazare nu managementul resurselor umane, recrutare selectie, etc, ?

multumesc!
ovidiu7676, utilizator
Trebuie sa va inregistrati la Na?ional? de Supraveghere a Prelucr?rii Datelor cu Caracter Personal, in situatia in care doriti sa transmiteti Revisal-ul pentru alte persoane.

@ ovidiu7676
Daca ai fi citit mai bine materilaul publicat pe acel site - vezi link postat de mine- , ai fi vazut despre ce este vorba ... de fapt ce sustine CECCAR-ul , cu toate ca legea nu prevede asa ceva.
freeelis a scris:

Trebuie sa va inregistrati la Na?ional? de Supraveghere a Prelucr?rii Datelor cu Caracter Personal, in situatia in care doriti sa transmiteti Revisal-ul pentru alte persoane.

@ ovidiu7676
Daca ai fi citit mai bine materilaul publicat pe acel site - vezi link postat de mine- , ai fi vazut despre ce este vorba ... de fapt ce sustine CECCAR-ul , cu toate ca legea nu prevede asa ceva.

Va rog sa ma lamuriti de ce trebuie sa ne inregistram la Autoritatea Nationala de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu Caracter Personal? Pe site-ul lor am gasit urmatorul articol [ link extern ]

de unde inteleg ca numai pentru prelucrarile de date personale efectuate in scop de: selectie si plasare forta de munca, tranzactii imobiliare, servicii hoteliere si de turism, monitorizarea/securitatea persoanelor, spatiilor si sau bunurilor publice/private (supraveghere video), servicii de asigurari si reasigurari, marketing direct si altele. Aici nu vad inclus transmiterea datelor la Revisal, si nici salarizarea...
Multumesc anticipat.
lav1, utilizator
Din Ordinul nr.1918/2011 reiese acest lucru ...
Ordinul face referire la Legea nr. 677/ 2001 unde spune ce am scris mai sus...