Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident pe trecerea de pietoni deoarece victima nu a ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident pe trecerea de pietoni deoarece victima nu a fost atenta

in data de 19.08.2011 am accidentat o fata pe trecerea de pietoni. eu am incetinit la prima trecere de pietoni, iar ea crezand ca masina o sa se opreasca a traversat pe cea de-a doua trecere fara sa se mai asigure daca pot sa opresc sau nu. Viteza mea era sub limita vitezei maxime admise pe acel tronson de drum.
as dori sa stiu care din noi doi era vinovat.
fata care a fost lovita de masina pe trecere de pieeton de o masina care se deplasa pe bada 2 fata are devieri de comportament cine este vinovat

Florin Tinculescu, Alte profesii