avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1270 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită urmarirea penala suspenda executarea silita ?
Discuție deschisă în Executare silită

urmarirea penala suspenda executarea silita ?

ma poate ajuta cineva :inceperea urmaririi penale poate suspenda executarea silita, sau daca e posibil sa suspend executarea cu cerere pe cale de ordonanta presedintiala pana la solutionarea inceperii urmaririi penale, va multumesc mult#-o#-o#-o#-o#-o#-o#-o#-o#-o#-o
Cel mai recent răspuns: gemilia , utilizator 00:08, 27 Septembrie 2011
Puteti formula o cerere de suspendare a executarii silite printr-o contestatie la executare daca sunt indepinite conditiile legale pentru promovarea unei contestatii la executare ... cerere pe care trebuie sa o motivati ... dar instanta nu e obligata sa admita o astfel de cerere decat in cazul in care exista motive temeinice care sa justifice o astfel de solutie.
termenul de contestatie la executare silita este in data de 30.08.2011,iar executarea -licitatie a 3-a in data de 26.08.2011 si sper ca in data de 24.08.2011 sa obtin o rezolutie de inceperea urmaririi penale
am aceasi problema ca si a dvs si eu am facut plingere penala pt camatarie si inselaciune dar am avut deja prima licitatie si in 06 oct vine a doua am facut si contestatie la executare dar nu stiu cum putem opri licitatia fiind-ca la mine este in faza de cercetare dosarul penal in politie nu cred ca instanta sa suspende dosarul in faza aceasta va doresc mult succes
pt.gemilia ,in 26.08.2011 la a 3-a licitatie, daca nu achitam daunele, executorul mama in mana cu camatarii, adica adusi de el imi luau apartamentul cu 4 camere la pret de 40.000 euro ,cand pe piata se vinde cu 140.000 euro, fiindca nu a inceput urmarirea penala a faptuitorilor care au obtinut sentinta doar definitiva cu mita la jud.sector 5. asa ca mare atentie, nu vin cumparatori din strada, executorul le da ponturi si prin vanzare la pretul real impart banii intre ei
Si mare atentie !!!!! "cumparatorii" sunt obligati in afara de 10 % achitati la cec din valoarea de licitatie,depun oferta de licitatie, mai pe inteles nu e licitatie deschisa cu strigare, ci secreta,la mine au venit asa zisi cumparatori-camatari in nr. de 3 :1 era de rezerva fara sa achite 10 %,pt. care executorul a mitivat ca a venit asa doar sa asiste!!!!!!!!! al 2-lea achitase 10 % si pt. cel de al 3-lea, adica era adus doar de manechin pt. a avea concurenta !!!!!!

Alte discuții în legătură

Oprire licitatie imobil cu plingere penala si dosar de urmarire penal gemilia gemilia am luat o suma de bani de la cineva si iam dat dobinda la greu am girat cu casa si iam inapoiat suma cu act notarial dar mai o vrut 2000 si iam facut din nou ... (vezi toată discuția)
Contestatie la executare - mare rugaminte bamsel bamsel Buna Ziua, Am o MARE rugaminte la voi Am adjudecat la o licitatie in data de 9 Feb tinuta la BEJ un apartament. Executarea silita a debitorului s-a facut ... (vezi toată discuția)
suspendare executare silita badila steluta badila steluta se poate obtine suspendare la executarea silita in urma unei comunicari pe care am solicitat-o parchetului in vederea stadiului cercetarilor unui dosar ... (vezi toată discuția)