Forum Discuţii juridice Executare silită urmarirea penala suspenda executarea silita ?
Discuție deschisă în Executare silită

urmarirea penala suspenda executarea silita ?

ma poate ajuta cineva :inceperea urmaririi penale poate suspenda executarea silita, sau daca e posibil sa suspend executarea cu cerere pe cale de ordonanta presedintiala pana la solutionarea inceperii urmaririi penale, va multumesc mult#-o#-o#-o#-o#-o#-o#-o#-o#-o#-o
SCUZE AM GRESIT NU AM FOST ATENTA DECI AVETI O SENTINTA DE LA PENAL?DACA DA., DE CE NU ESTE OPRIT CIVILUL?CONTESTATIA ?
pt.gemilia, am solicitat suspendarea provizorie la executare in februarie ,cu plata taxa de cautiune si inscrisuri, dar jud .sect 5 mi-a respins ca nefondata, fiindca presedintele si viceapresedinta au fost mituiti din timpul procesului, nu au tinut cont de rezolutiile date ca sunt in cercetari penale faptuitorii, mai mult de atat procurorul de caz de la parchet sect..... nu a luat nicio masura timp de 6 luni, intentionat, am tocit scarile parchetelor,si am reusit sa declin dosarul catre parchetul de trepta superioara pt. fapta avocatului partii adverse si cu un raspuns favorabil de la parchetul general s-a miscat ceva in 2 luni, dar ghinion, s-a efectuat constatarea tehnico stiintifica si pe 24 08 2011 cand sa ne dea raspuns ,procurorul de caz a intors iar lucrarea .... si deabia acum in 21.09.2011 a venit lucrarea ,vineri am depus cerere si pe 26.08.2011 incearca sa-mi dea rezolutia,ca pe 27.09.2011 am termen la tb in recurs pt. sentinta de daune de la sect.5. mai mult :de 7 luni am facut plangere la CSM,impotriva abuzurilor savarsite de catre cei de la jud.sect 5, siiiiiiiiii nici pana azi nu am primit niciun raspuns,e in lucru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!#-o#-o, nu pot sa expun aici prin ce chinuri psihice trecem de 12 ani de procese cu acesti derbedei si cu o justitie corupta
d-na murgu sa stiti ca si la noi exista multi conrupti incepind de la pol.pina la judecatori sunt grupati eu chiar miine am proces tot pentru camatarie am astepat 6 luni dupa expertiza la semnatura si RASPUNSUL ESTE NU S-A PUTUT EFECTUA nici semnatura nici vechimea hirtiei eu am pierdut tirul pentru escrocheriile ce sa fac la noi ginditi-va cu dosarul suspendat la curtea de apel ,a venit executorul si mi-la luat fara sa incheie proces verbal de ridicare la fata locului ,incercati sa mutati dosarul in alt judet dar stiu ca este greu dar merita incercat conform schimbare de domicilu .Eu am luat bani imprumut cu dobinda de la un executor dar nu am stiam ca este executor in anul2005 si i-am dat inzecit inapoi si acum pentru 2000 de euro risc executare imobil dar eu am inregistrare videoaudiocu cu camatarul unde el zice citi bani m-ia dat si cita dobinda sa-i dau si cita dobinda i-am dat ,si in baza acestei inregistrari dar am avut si martori i-am facut plingere penala si am depus cd la parchet si este in faza de cercetare sper sa mai fim si noi bagati in seama de organe .nu tot ei in special ca la mine camatarul are totusi relati dar m-am gindit ca am pierdut destul am scris email si la drepturile omului si la mai multe instituti dar nu am primit nici un raspuns incercati sa faceti o cerere la inalta curte de stramutare dosar ma refer la cel cu executarea si depuneti urgent cererea care o faceti bine inteles cu nr de inregistrare la judecatorie unde este dosarul cu exec. si cereti aminare pina cind primiti raspunsul de la inalta curte si in felul acesta mai trageti de timp pina va rezolvati penalul ,dar depuneti cererea prin registratura cit mai repede nu asteptati termenul de proces e posibil sa fie hotarita in camera de consilui dar consulativa cu avocatul dvs ce motiv scriet in cerere va doresc succes