Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Precontract\Contract Prima Casa
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

PrecontractContract Prima Casa

Va salut,

Am dosarul de prima casa aprobat financiar, si vreau sa trec la faza urmatoare, si anume rezervarea imobilului.
Ce imi doresc, e sa nu iau teapa, ca sa zic asa :D. Spuneti-mi va rog ce acte ar trebui sa cer, sa ma asigur ca nu se intampla, de exemplu sa fie un propietar al cladirii, si alt propietar al terenului.
Dezvoltatorul, citez, este un "Grup persoane fizice".
De asemenea, ce clauze ar fi de inclus in antecontract? De ce clauze ar trebui sa ma feresc? Exista un contract standard, la care se pot adauga clauze ?

Multumesc!
(sunt la prima tranzactie imobiliara, multumesc si pt rabdare :) )
Ar trebui sa va asiste un avocat platit de dvs la semnarea antecontractului/ contractului
OK, si care ar fi costurile ?