Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract determinata

angajatul mai este protejat de acest contract de munca pe perioada determinata? poate fi dat afara oricand? trebuie sa fi instiintat in scris in caz de concediere? am avut prima data contract de munca peperioada determinata de 3 luni, iar in urma cu 2 saptamani m-i s-a reinnoit contractul pe perioada determinata de 6 luni. acum dupa 2 saptamani constant ca sunt propusa sa fiu data afara pe motiv ca se restructureaza posturile. mentionez ca am fost informata doar verbal de dirctorul punctului de lucru nu de mai marii sefi si mai mult de atat fac presiuni sa imi depun de buna voie demisia altfel voi avea probleme ( de genu k m-i se desface contractul cu litera i desii stiu k numai exista litera i) va multumesc!
pavel_flory, utilizator
In cazul in care se doreste concedierea unui salariat ca urmare a restructurarilor acesta va fi instiintat ....