Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... RECUPERARE SALARII
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

RECUPERARE SALARII

Sunt inginer constructor cu o vechime de 24 ani.Am lucrat la o firma din sept 2010.Este imposibil ca patronul sa-mi plateasca salariile cuvenite.De curand m-am imbolnavit si am aflat ca de fapt nu a platit nici contributiile la stat.Ce as putea face sa-mi pot recupera banii?
Sa informez ITM-ul?Politia?
Mentionez ca am avut discutii in mod amiabil cu acesta insa nu am avut succes.

Cu respect,
Adrian U
Sesizati ITM-ul si/sau promovati o actiune in instanta impotriva acestuia.
Cererea de chemare in judecata o depuneti la Tribunalul in raza caruia aveti domiciliu si este scutita de plata taxelor judiciare.