avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1587 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare contract pe perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare contract pe perioada determinata

Un contract individual pe perioada determinata poate inceta cu acordul partilor inainte de termen
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:19, 25 August 2011
Raspunsul este afirmativ ... un c.i.m. pe durata determinata poate inceta cu acordul partilor inainte de expirarea duratei pentru care a fost incheiat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cim pe perioada determinata mihaela2513 mihaela2513 Buna ziua. Se poate desface un contract individual de munca pe perioada determinata, cu acordul partilor, inainte de a expira termenul? (vezi toată discuția)
Nerespectare contract de munca de catre firma ancasimo25 ancasimo25 socrul meu lucreaza ca a sofer cu contract pe perioada determinata pana pe data de 9.09.2014 iar acestia vand din masini si au zis ca vor da afara mai multi ... (vezi toată discuția)
Contract de munca - perioada determinata valexandra valexandra Buna ziua, Am si eu cateva intrebari in ceea ce priveste salariatii angajati pe perioada determinata: 1. Salariatii angajati cu contract de munca pe perioada ... (vezi toată discuția)