Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM pe perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM pe perioada determinata

Buna ziua.
Se poate desface un contract individual de munca pe perioada determinata, cu acordul partilor, inainte de a expira termenul?
Orice tip de c.i.m. poate inceta in conditiile prevazute de Codul Muncii, art.55 .. astfel, un c.i.m. incheiat pe durata determinata paote inceta inainte de expirarea termenului pentru care a fsot incheiat prin acordul partilor.
Da, se poate, Codul muncii nu face distinctie intre tipul de c.i.m la art. 55 lit. b...
Codul muncii nu face nicio distinctie cu privire la tip[ul c.i.m. in intreg articolul 55 .....
Multumesc mult pentru raspuns.