Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Handmade
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Handmade

Buna ziua,
confectionez diverse produse decorative: perne, paturi, rame decorate, mici bijuterii handmade; as dori sa le comercializez, sa deschid un mic magazin . Detin o S.R.L care are activitatea suspendata, dar care se va realua la un moment dat. Imi trebuie vreo diploma de calificare sau competente? Ce coduri caen as putea sa folosesc sa nu am nevoie de diploma de specialitate? Multunmesc soaregaby2003@yahoo.com
Nu aveti nevoie de diploma pentru desfasurarea acestei activitati la SRL ci doar abilitatea de a desfasura activitatea pe care v-ati propus-o sau sa angajati persoane pricepute. Cod CAEN pretabile:
Aceasta activitate o puteti desfasura si ca PFA sau intreprindere individuala, cu costuri mai mici si contabilitate in partida simpla.