Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cetateni straini in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cetateni straini in revisal

Buna ziua,

Am urmatoarea problema in legatura cu completarea revisalului la cetatetii straini din UE sau NON-UE pentru ca imi cere autorizatia de munca pe care nu o are nici unul dintre ei si nu stiu cum sa completez. VA ROG SA MA AJUTATI.
Pentru cetatenii UE nu se solicita autorizatia de munca , ci pasaport in noua versiune a REVISAL-ului ...

Pentru cetatenii nonUE se solicita Tipul de autorizatie pe care-l are persoana respectiva. Acesti cetateni nu pot fi angajati daca nu detin autorizatie de munca.