Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... o primarie construieste pe terenul meu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

o primarie construieste pe terenul meu

Buna ziua,ma adresez aici in speranta ca ma poate ajuta cineva.De curand o primarie s-a apucat sa construiasca o statie de pompare si a intrat la mine pe teren cu constructia o buna bucata, constructorul zicand ca el asa are coordonatele,a inceput sa faca imprejmuirea dar nu a ridicat decat stalpii la gard.Intrebarea mea este daca pot sa merg si sa impiedic lucrul asta cumva,eventual sa-mi fac gardul inaintea lor..
Mentionez ca terenul este cumparat in 2006 si intabulat tot atunci,sunt inscris atat in rol la ei cat si in schita comunei ca si proprietar.De la primarie ma plimba cu vorba ca persoanele ce-mi pot explica sunt in concediu,iar eu gandesc ca trebuie sa actionez inainte de a termina ei gardul.Va rog ajutati-ma!
Multumesc anticipat.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
o plangere, initial la Inspectoratul in constructii....apoi, plangere la parchet pentru tulburare de posesie, indreptata impotriva primarului (in calitate de ultim semnatar al documentatiei eliberate)