avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 934 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inregistrari in REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inregistrari in REVISAL

Buna ziua,
1. Din disc. de pe forum am inteles ca in REVISAL 506 se trece salariul de baza brut in plata la 01.08.2011, pentru CIM in curs, inclusiv cele susp.
Pana acum nu am facut preluarea datelor din vechiul REVISAL, dar de la 01.09.2011 voi avea unele modificari la sal.
Ce voi trece:
- sal. avut in plata la 01.08.2011 + sp si voi face transmiterea la ITM, urmand sa fac modificarea in termen de 20 zile, sau voi trece direct salariul la 01.09.2011 ?

2. Directorul general are contract de mandat incheiat in 2007 cf. OUG 82. El a avut initial CIM care a incetat de drept in 07.2007. Pers care a fost inaintea mea a facut modif. in carnetul de munca dar nu a facut incetarea in revisal (ce temei legal?).
Ce as putea face?
Multumesc
Ultima modificare: Marți, 30 August 2011
ela-ela, utilizator
Cel mai recent răspuns: SC DELTA EXPERT CONSULT SRL , Consultant resurse umane 14:33, 30 August 2011
Referitor la salarizare,
Sfatul meu este sa completezi ambele salarii si cel incepand cu 01.08.2011 si modificarea incepand cu 01.09.2011.
Eu am completat noul revisal cu ultimul salariu modificat la 01.01.2011......este bine daca am introdus ultimul salariu in plata? de exemplu la un salariat ce este angajat de 3 ani sper ca nu trebuie sa scriu si modificarile de salariu din anii anteriori ca innebunesc la toti angajatii....va multumesc
mirela_74 a scris:

Eu am completat noul revisal cu ultimul salariu modificat la 01.01.2011......este bine daca am introdus ultimul salariu in plata? de exemplu la un salariat ce este angajat de 3 ani sper ca nu trebuie sa scriu si modificarile de salariu din anii anteriori ca innebunesc la toti angajatii....va multumesc


este corect.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu fara plata de o zi in noul revisal popanaid popanaid Am cativa angajati care au avut numai 1 zi de concediu fara plata. ex: 20 apr. Trec data de inceput suspendare 20.04, data de sfarsit tot 20.04, dar nu ma ... (vezi toată discuția)
Contract de mandat in revisal ela-ela ela-ela Directorul general al soc. are contract de mandat incheiat in 2007 cf. OUG 82. El a avut initial CIM care a incetat de drept in 07.2007. Pers care se ocupa de ... (vezi toată discuția)
Problema revisal tiku1985 tiku1985 Buna ziua, Va rog sa imi spuneti daca in revisalul conform HG 500/2011 salariul trebuie completat de la angajarea salariatului sau doar modificarile aduse ... (vezi toată discuția)