Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de mandat in REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de mandat in REVISAL

Directorul general al soc. are contract de mandat incheiat in 2007 cf. OUG 82.
El a avut initial CIM care a incetat de drept in 07.2007. Pers care se ocupa de personal inaintea mea a transmis decioziile la ITM si facut modif. in carnetul de munca dar nu a facut incetarea in revisal. Care ar fi fost temeiul legal de incetare?
Ce as putea face?
Multumesc

Temeiul de drept al incetarii il constituie art.V din OUG nr.82/2007 ... faceti incetarea si transmiteti prin REVISAL.
In revisal vechi ar trebui sa merg pe incetare CIM - alte temeiuri de incetare - si la explicatii sa trec nr. de decizie (care este din iulie 2007) si "incetare CIM de drept in baza art. V din OUG 82/ 2007, incheiere contract de mandat".
ela-ela a scris:

In revisal vechi ar trebui sa merg pe incetare CIM - alte temeiuri de incetare - si la explicatii sa trec nr. de decizie (care este din iulie 2007) si "incetare CIM de drept in baza art. V din OUG 82/ 2007, incheiere contract de mandat".

Este corect cum doriti sa procedati ... :)