avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 864 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetare revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetare revisal

vreau sa fac o incetare in vechiul revisal cu art 51 li a dar nu gasesc acest articol cu ce-l pot inlocui (angajatul vrea concediu crestere copil)?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:28, 31 August 2011
In vechiul Revisal nu se poate opera suspendarea dumneavoastra (art.51).
Folositi noua versiune Revisal 5.0.6
Ultima modificare: Miercuri, 31 August 2011
SC DELTA EXPERT CONSULT SRL, Consultant resurse umane
si pana la aparitia noului cod cum se proceda?
In vechiul REVISAL nu se operau CIM suspendate, deci n-aveti cum sa gasiti ce cautati.
In versiunea 5.0.6. se poate opera suspendarea.
Despre ce "cod nou" este vorba ?
DRAGFLO a scris:

si pana la aparitia noului cod cum se proceda?



1. Codul Muncii nu are nicio tangenta cu programul REVISAL.

2. Varianta veche a REVISAL-ului nu avea aceasta optiune. De fapt, era o prostie inventata de unele persoane ca se paote inregistra suspendarea c.i.m. ..de exemplu, treceau la detalii c.i.m. suspendat sau confundau suspendarea cu incetarea c.i.m. etc. .... situatii expuse si pe acest Forum .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intoarcere din concediu crestere copil padicam padicam Buna ziua! Legat de noul revisal,este mentionat faptul ca,la preluare date din vechiul revisal,se preiau automat contractele active si contractele suspendate. ... (vezi toată discuția)
Urgent! revisal, incetare cim bmgabriela bmgabriela Buna ziua, am o problema, va rog daca puteti sa ma ajutati, e o situatie noua si vreau sa procedez corect. Daca de la la data de 15 august nu am operat nimic ... (vezi toată discuția)
Revisal ContSters170028 ContSters170028 Buna ziua, va rog sa ma ajutati si pe mine cu noua versiune a revisal-ului:(. Cum sterg un angajat din revisal, are CM incheiat din 2006 si mie imi apare ... (vezi toată discuția)