Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetare revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetare revisal

vreau sa fac o incetare in vechiul revisal cu art 51 li a dar nu gasesc acest articol cu ce-l pot inlocui (angajatul vrea concediu crestere copil)?
In vechiul Revisal nu se poate opera suspendarea dumneavoastra (art.51).
Folositi noua versiune Revisal 5.0.6
SC DELTA EXPERT CONSULT SRL, Consultant resurse umane
si pana la aparitia noului cod cum se proceda?
In vechiul REVISAL nu se operau CIM suspendate, deci n-aveti cum sa gasiti ce cautati.
In versiunea 5.0.6. se poate opera suspendarea.
Despre ce "cod nou" este vorba ?
DRAGFLO a scris:

si pana la aparitia noului cod cum se proceda?

1. Codul Muncii nu are nicio tangenta cu programul REVISAL.

2. Varianta veche a REVISAL-ului nu avea aceasta optiune. De fapt, era o prostie inventata de unele persoane ca se paote inregistra suspendarea c.i.m. ..de exemplu, treceau la detalii c.i.m. suspendat sau confundau suspendarea cu incetarea c.i.m. etc. .... situatii expuse si pe acest Forum .