Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reintoarcerea din CIC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reintoarcerea din CIC

Buna tuturor!
Sint nou nout aici !Scuze dac mai gresesc.
Exista vre-un articol de lege care sa oblige angajatorul ca la intoarcerea din CIC sa te primeasca la serviciu si sa nu te concedieze 6 luni, bineinteles daca nu faci prostii in acest timp ?
Sau sint simple povesti in popor ?:sorry:
Sotia mea este in asemenea situatie!
S-a intors de exemplu azi si a 2-a zi, i s-a inminat o notificare, in care i se spune ca i s-a desfiintat postul din decembrie 2009( nu e precizata data ), luna in care a intrat in CIC si cu toate ca in acelasi loc se desfasoara aceleasi activitati si sint acum 2 persoane, deci nu s-a desfiintat activitatea(casier bancar), in notificare i s-au propus alte posturi bineinteles in alte judete, la sute de km.E
E legal? Nu era normal sa se de un concurs intre ea si cea care lucreaza acum in acelasi birou?!
:O
Multumesc!
mclaudiu, utilizator
Multmesc !
Mai mult de cit lamurit !
Sa auzim de bine !