Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titluri de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titluri de proprietate

Asi vrea sa-mi spuna cineva,daca exista in legislatie un termen limita ptr.Primarii in vederea emiterii titlurilor de proprietate.
O sa va rog sa fiti un pic mai explicit: aveti cerere de constituire/reconstituire si va intereseaza termenul de solutionare sau va intereseaza termenul in care puteti formula cererea? In cazul celei de-a doua variante trebuie sa ne spuneti daca vorbim de constituire sau de reconstituire.
In primul rand nu primaria emite titlul de proprietate ci comisia judeteana de fond funciar impreuna cu OCPI-ul (primaria doar il elibereaza). Data limita de emitere nu stiu sa existe, insa exista un termen limita de formulare a cererilor de reconstituire a dreptului de proprietate, si anume 30.11.2005. (legea 247/2005)