Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am primit in posta foaia de la Tribunal ca procesul se ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am primit in posta foaia de la Tribunal ca procesul se judeca in data de .. in sala c5 vacantza..

Se poate lua in acest caz o sentinta finala si irevocabila?! Daca pe foaia care am primit-o scrie sala c5 vacantza?! Va multumesc!!
Daca procedura de citare este considerata indeplinita atunci se poate ramine in pronuntare, vedeti situatia pe site-ul instantei
Depinde de natura procesului si de incidentele procesuale aparuta in cursul judecatii. Unele cauze se pot judeca la primul termen, altele nu.
depinde de obiectul dosarului
Depinde de natura procesului, de ce se judeca in instanta etc.