Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... job in maternitate?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

job in maternitate?

Buna ziua,
Sunt de profesie economist, lucrez la privat pe resurse umane - salarizare, si o sa intru in curand in maternitate.
Intrebarea mea este:
"Care ar fi varianta legala sa continuu sa fac salariile si in maternitate, intrucat seful meu este de acord sa le fac eu in continuare si sa ma plateasca, doar ca acei bani trebuie justificati cumva. Se poate incheia o conventie ceva, pe mai putine ore sau care ar fi varianta cea mai buna???"
Astept un raspuns.
Va multumesc!
Vreti sa spuneti ca intrati in concediu pentru cresterea copilului, banuiesc. Nu se poate.
da,intru in maternitate...deci nu se poate sub nicio forma sa continui eu cu salariile firmei???:(
Din punct de vedere legal, nu se poate.
va multumesc pt raspuns!
o zi buna va doresc!