avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1129 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... job in maternitate?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

job in maternitate?

Buna ziua,
Sunt de profesie economist, lucrez la privat pe resurse umane - salarizare, si o sa intru in curand in maternitate.
Intrebarea mea este:
"Care ar fi varianta legala sa continuu sa fac salariile si in maternitate, intrucat seful meu este de acord sa le fac eu in continuare si sa ma plateasca, doar ca acei bani trebuie justificati cumva. Se poate incheia o conventie ceva, pe mai putine ore sau care ar fi varianta cea mai buna???"
Astept un raspuns.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ioana.crisan , utilizator 12:06, 4 Septembrie 2011
Vreti sa spuneti ca intrati in concediu pentru cresterea copilului, banuiesc. Nu se poate.
da,intru in maternitate...deci nu se poate sub nicio forma sa continui eu cu salariile firmei???:(
Din punct de vedere legal, nu se poate.
va multumesc pt raspuns!
o zi buna va doresc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este legal? Adi Lungu Adi Lungu Buna seara. Este legala exercitarea functiei de sef comp. resurse-umane concomitent cu cea a profesiei de cons.jr., in cadrul aceleiasi institutii? Prima este ... (vezi toată discuția)
Obligativitate angajare inspector resurse umane roxana69 roxana69 Este obligatoriu ca firmele sa aiba angajat un inspector resurse umane pt transmitere REVISAL sau poate si administratorul sa faca acest lucru? (vezi toată discuția)
Cumul de functii sau alta incadrare ? Danyella_tm Danyella_tm Buna ziua, Am si eu o mica problema....Lucrez ca si economist, dar de ceva vreme am preluat si departamentul de resurse umane. Am cautat o functie care sa ... (vezi toată discuția)