Forum Discuţii juridice Executare silită executarea silita; leasing auto
Discuție deschisă în Executare silită

executarea silita; leasing auto

pe scurt am avut un leasing auto si m-au executat silit eu le-am platit datoria cit au cerut si la scurt timp dupa achitarea sumei am primit o factura cu 14000 ron sa le mai platesc daune de reziliere a contractului nu mai stiu ce sa fac ca nu am de unde sa le mai dau bani mie mi se poare ca e japca pe fata dupa ce le-am achitat tot ce au cerut ei astept un raspuns va multumesc
ce scrie in contractul de leasing la clause de reziliere?
scrie ceva despre daune de reziliere a contractului?
si in urma carui fapt pot cere daune?
nu masina au recuperato cei de la leasing si ei mi-au comunicat ca au vindut masina cu 5100 euro si plus ce am platit eu ca sa imi ridic sechestru de pe casa si acum mai vor alti bani
Dvs. ati achitat contravaloarea unui numar de rate. Masina a fost vanduta de catre firma de leasing cu valoarea de 5100 de euro. Faceti un calcul si vedeti cat insumeaza aceste valori. Cred ca factura care v-a sosit reprezinta diferenta dintre valoarea totala a masinii si ceea ce ati achitat + ceea ce au recuperat acestia din vanzare. Societatea de leasing nu poate pierde. Sigur in contract exista o clauza de genul acesta.