Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... urgent
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

urgent

cum se interzice continuarea unor lucrari pe proprietate privata?
(executantul si beneficiarul fiind in ilegalitate TOTALA)
anuntati politia, si chemati si executorul care trebuie sa aplice!!!!
Politia va fi obligata sa incheie un pv. prin care sa constate ce anume se intamla in fapt acolo...
Cu stima.
Sesizarea imediata a politiei locale pentru violarea proprietati ,daca aveti acte .
sesizarea primariei ,pentru verificarea dosarului pentru obtinerea autorizatiei de constructie - privind existenta titlului de proprietate a terenului construibil.in cazul s-a obtinut autorizatiea nelegal , atacata in instanta.
este vorba de un teren agricol,in care executantul este privat iar beneficiarul este de stat .acesta din urma doreste montarea unei conducte de gaz fara incheierea unui acord.
ceva nu-mi este clar !!! ,cine este propreietarul terenului agricol ? executantul privat ??!!! , beneficiar este o unitate de stat ( probabil ).... ceva nu este bine spus in cazul respectiv ,in sensul ca una este ca executantul sa fie proprietasrul pamantului si sa execute , E L ,prin firama SA ,alta ca terenul sa fie al s-ionut , care nu accepta constructia . Beneficiarul este de stat , adica primaria , o scoala etc ,care vrea sa aiba gaz ,prin montarea conductei , dar nu are acceptul proprietarului terenului .... PUNETI PUNCTUL PE " i " pentru un raspuns in speta.
proprietari sunt parintii mei.executantul excavarilor este o firma privata iar beneficiarul cel care doreste montarea conductei este o companie de stat (transgaz) nici una din firme nu ne-a intrebat nimic pur si simplu a intrat ABUZIV
s_ionut, utilizator