Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... urgent
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

urgent

cum se interzice continuarea unor lucrari pe proprietate privata?
(executantul si beneficiarul fiind in ilegalitate TOTALA)
In mod normal Transgaz, inaintea inceperii lucrarilor ar fi trebuit sa obtina acordul de principiu pt intrarea in teren din partea proprietarilor, si sa se ajunga la o intelegere privind despagubirile ce vor fi platite; in general, in cazul terenurilor agricole sunt despagubite recoltele stricate in timpul lucrarilor (in cazul in care nu se asteapta pana dupa recoltare), Redarile in circuitul agricol, daca nu sunt executate de constructor de asemenea sunt despagubite.
In cazul incare terenul este destinat constructiilor ar trebui sa cautati un avocat si sa cantariti situatia bine, pt ca nu sunt si nu vor fi autorizate constructiile pe o raza de cca 200 metri de la axul magistralei de gaz