Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisia fara preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisia fara preaviz

buna seara. in cu data de 1 august 2011, fiind fortata de sef mi-am bagat demisia altfel a spus ca nu imi da banii pe concediu.a fast direct satisfacut ca mi-am dat demisia,..dar luna lui august m-a pontat concediu fara plata.acum ma trezesc ca imi trimite o notificare prin avocat sa ma prezint sa fac preaviz de 15 zile cum spune legea...care lege...si ce spune daca el ma obliga sa imi bag demisia ...o semneaza ..trece o luna apar concediul fara plata si acum ma ameninta ca ma da in judecata ca trebuie sa ii termin niste contracte la care sunt inputernicita eu./.mai e valabila acea demisie daca nu a inregistrat-o cu data care am solicitat eu.am copie ca a semnat .cu data de 1 august. va multumesc.
:offtopic: Interventie moderator
@ factorZ

Nu este dorita postarea mai multor mesaje consecutive in aceeasi discutie, cata vreme exista posibilitatea sa editati mesajul anterior (in cele 30 de minute cat se poate edita mesajul).
Este o incalcare a Regulamentului de postare pe Forum.