Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Act de vanzare-cumparare intre bunici si nepoata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Act de vanzare-cumparare intre bunici si nepoata

Pot Socrii mei sa ii faca act de vanzare-cumparare pe casa si terenul aflat in proprietatea lor, pe numele unei Nepoate?
Mai multe voci (probabil ostile ) le-au spus Socrilor ca nu se poate.
Mentionez ca au Titlu de proprietate dobandit in baza legii 18/1991
Nu exista impedimente pentru realizarea unui asemenea contract.
acestia fiind proprieatea lor au dreptul sa o instraineze cui doresc, respectand interdiciitle prevazute de lege - 10 ani de interdictie de la dobandire pentru constituirea dreptului - pt reconstituirea drptului de proprietate nu exista
Va multumesc foarte frumos
Cu stima si consideratie pentru Dumneavoastra D-le Avocat CZIFFRA
Si Dumneavoastra Doamna Avocat va multumesc pentru raspunsul prompt si corect care mi-l ati trimis si nu pot decat sa va urez Sanatate si putere de munca.
Si nu in ultimul rand
SARUT MANA DOAMNA!!!