Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... hotarare judecatoreasca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

hotarare judecatoreasca

Am dat in judecata angajatorul (institutie publica) pentru o suma retinuta si am hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila cu castig de cauza. Contabila pretinde ca primarul trebuie sa emita dispozitie, desi este o hotarare judecatoreasca (e normal?) si tot amana restituirea. Ce pot face sa-mi recuperez banii? Va multumesc din suflet.
puteti merge la un executor
el someaza institutia
daca in 15 zile nu va da banii ii blocheaza conturile
in cateva minute va da banii pentru ca altfel sunt blocati
Daca nu gasiti intelegere, demarati procedurile pentru o executare silita.
am inteles, va multumesc, dar cu dispozitia primarului cum ramane, mai este necesara, desi am hotarare judecatoreasca.
Primaul nu poate decat sa emita o dispozitie prin care se pune in executare acea hotarare judecatoreasca ...