Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Renuntare din pozitia de administrator a unui SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Renuntare din pozitia de administrator a unui SRL

Buna ziua,

Sunt numit administrator la un SRL, a carui actionar principal este o firma din Anglia. Sunt singurul administrator.
Exista posibilitatea sa renunt din aceasta pozitie ? Ce ar trebui sa fac pentru asta ?

Multumesc
sa le trimiteti o notificare actionarilor,care va v-ar revoca din functie si v-or numi alta persoana
prezentati actionarilor/asociatilor demisia dumneavoastra urmand ca acestia in cel mai scurt timp sa numeasca un nou administrator.