Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Indemnizatia pentru mame
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Indemnizatia pentru mame

Va rog sa-mi spuneti cum se calculeaza indeminzatia pt mama, in conditiile in care in ultimele 12 luni inaintea nasterii a avut 2 luni de intrerupere a activitatii (2 luni in care nu a platit contributiile la buget, intrucat nu a realizat venituri) si daca exista vreo varianta prin care poate remedia aceasta situatie (sa plateasca contributiile pt acea perioada, sau vreo alta varianta). Va multumesc anticipat
1. Deci nu a stat, pur si simplu, acasa, avea statutul de studenta la master.
2. Se para ca problema este rezolvata, va beneficia de indemnizatie pentru CCC pana la 2 ani.
sau pana la un an ...in functie de optiunea aleasa :)
Va multumesc foarte mult pentru ajutorul acordat!!!!!!!!!
M-ati ajutat sa rezolv o problema ce ma chinuia de cateva zile.