Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Plata catre Cas Bihor legea 95/2005
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Plata catre Cas Bihor legea 95/2005

Se percepe o taxa de sanatate pentru cei care nu au continuitate in campul muncii?Doamna de la birouri a zis ca este o lege 95/2005 si ma obliga sa platesc 6 luni pe o perioada de 1 an in care nu am lucrat(nu am continuitate)
Exista aceasta lege ,eu am cautat pe net...nu am gasit nimic despre aceasta lege
Legea 95 din 2005? Poate legea 95 din 2006! Este pe internet. De cautat pe la art. 258...in zona aia. Recomand si Ordinul 617 din 2007-reprezentand normele metodologice de aplicare-pe la atr. 28-30...cam asa ceva. Nu imi amintesc cu exactitate incepand cu ce articol se vorbeste despre persoanele fizice care nu realizeaza venituri impozabile!