avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 779 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Plata catre Cas Bihor legea 95/2005
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Plata catre Cas Bihor legea 95/2005

Se percepe o taxa de sanatate pentru cei care nu au continuitate in campul muncii?Doamna de la birouri a zis ca este o lege 95/2005 si ma obliga sa platesc 6 luni pe o perioada de 1 an in care nu am lucrat(nu am continuitate)
Cel mai recent răspuns: azizmalika , utilizator 09:38, 8 Septembrie 2011
Exista aceasta lege ,eu am cautat pe net...nu am gasit nimic despre aceasta lege
Legea 95 din 2005? Poate legea 95 din 2006! Este pe internet. De cautat pe la art. 258...in zona aia. Recomand si Ordinul 617 din 2007-reprezentand normele metodologice de aplicare-pe la atr. 28-30...cam asa ceva. Nu imi amintesc cu exactitate incepand cu ce articol se vorbeste despre persoanele fizice care nu realizeaza venituri impozabile!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am fost instiintat ca am un debit reprezentand cass datorata sistemul public de sanatate mugur34 mugur34 am primit si eu un plic de la casa de asigurari sanatate,si)mi spune ,,,privind obligatiile de plata catre FNUASS,reprezentand contributia de asigurari de ... (vezi toată discuția)
Pfa Alex Serban Alex Serban Buna ziua, In prezent sunt student si am o intrebare legata de CAS. Am infiintat Pfa-ul in 2008 si nu am stiut pana in prezent ca trebuie sa platesc si acel ... (vezi toată discuția)
Contributie cass alex21011987 alex21011987 Pe numele meu , Craciun Alexandra cu domiciliu in localitaea Suceava, str. Amurgului , nr. 1, bl. 31, sc. A, ap. 12, CNP 2870121330216 au fost emise decizile ... (vezi toată discuția)