Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Completare CAEN II
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Completare CAEN II

Buna ziua!

Sunt titulara unei intreprinderi individuale cu cod Caen: 7430, 8211, 8219, 8299 activitatea principala este traducere scrisa si orala (interpreti). Sunt incadrata la venituri comerciale Profesii libere si determinarea venitului net in sistem real. Sunt platitoare de venit 16%. Pana acum am avut numai activitati de traducere si xerox, imprimari intocmiri acte.
Intrebarea mea ar fi: - daca imi extind afacerea si pentru comercializare de birotica, papetarie, rechizite scolare, eventual comercializare imbracaminte, incaltaminte etc... Cum imi va influenta plata venitului (cei 16%) la finante? Voi plati la fel 16% sau voi intra la o alta categorie?

Va multumesc anticipat!
Daca va referiti doar la impozit, veti plati impozit pe venit 16% din venitul net, la fel ca si pana acum.