avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 954 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cat sa cer? Negociere salariu: absolvent master in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cat sa cer? Negociere salariu: absolvent master in domeniu, un an experienta, domeniul: consultanta fonduri europene

Buna ziua din nou.

Imi poate spune cineva cam cat as putea cere pentru un post de Consultant fonduri europene la o firma privata avand in vedere ca am studii in domeniu (master) si cu un an experienta profesionala?



Cat mai mult.:whistle:

Intre 2500-3500 pentru inceput.
Poate ar trebui sa mentionez ca:
1. e vorba de un loc de munca in Iasi. :D
2. un absolvent de master are 2*minimul brut pe aconomie, adica 2*670...? adica vreo 1000 si ceva NET.
3. stiu sigur ca o colega de servici ia `magnificul` salariu de 800 lei/luna.
4. as vrea sa cer 1460, dar am emotii si pentru astia.

In conditiile legii, cat ar fi mnimul obligatoriu pe care firma trebuie sa mi-l dea? NET.
Dupa parerea Dvs., cu experienta pe care o aveti cat ati dori sa castigati ? :rofl:

Edit later:

Am citit deja. Minimul cred ca s-ar incadra in jurul sumei de 1200 lei, dar nimeni nu va poate garanta acest lucru. Angajatorul decide.
Ultima modificare: Sâmbătă, 10 Septembrie 2011
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Bun, toata lumea rade. Ha, ha. Totusi, 1000 nu e cam putin? :)
In Bucuresti salariile pentru consultati de funduri europene se invart cam pe la sumele de mai sus, in Iasi nu stiu cat este salariul mediu dar eu va recomand sa va faceti un calcul care sa includa:
1. Chiria pe luna (daca aveti de platit)
2. Intretinerea si utilitati
3. Mancarea
4. Transportul
5 Cheltuieli de curatenie
6. Taxe pe venit
iar la suma cheltuielilor de mai sus adaugati intre 10-20%.

Later edit

Daca vi se ofera sub necesarul de cheltuieli+10-20% pentru cheltuieli diverse nu va recomand sa acceptati. (sub 1000 lei net e bataie de joc la ce munca presupune)

A, si nu uitati sa intrebati cat este comisionul de reusita.

Ca sa va faceti o impresie

[ link extern ]
Ultima modificare: Sâmbătă, 10 Septembrie 2011
Alexandru Munteanu, Avocat

Alte discuții în legătură

Impozit pe profit 16% , dar daca n-am profit mai platesc ceva? mariamem mariamem Buna ziua. Va deranjez cu o intrebare : ce se intampla daca aleg sa platesc impozit pe profit , dar nu am inregistrat nici un profit, din contra, am ... (vezi toată discuția)
Salariul minim pe economie cosmin311 cosmin311 Buna ziua! Eu lucrez o firma privata. De 2 ani am salariul de 800 de lei(salariul net adica bani in mana). In februarie am fost la domnul director sa ii cer ... (vezi toată discuția)
Venit avocat societate avocatura Kino29 Kino29 As dori sa stiu cam care este salariul pe care il poate oferi o societate de avocati -internationala unui avocat care cunoaste bine si 2 limbi straine si cu o ... (vezi toată discuția)