avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

insolventa

insolventa s-a deschis pt ca orc a dizolvat-o pt nedepunere bilanturi si avea si datorii la buget. S-a achitat stopaj la sursa,s-au depus bilanturile dupa care s-au cesionat partile sociale,iar insolventa a fost amanata, ce trebuie depus la dosar insolventa .S-a preluat firma cu datorii !!!!
cesiunile intervenite dupa deschiderea procedurii insolventei sunt nule.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cesionare ginan ginan Daca s-au cesionat partile sociale ale unui srl cu datorii la buget in baza unui proces verbal de predare -primire insotit de balanta cu predarea activelor ... (vezi toată discuția)
Faliment mihailmunteanu mihailmunteanu cum se deruleaza deschiderea procedurii insolventei in procedura simplificata si intrarea direct in faliment a debitoarei----care este SRL-- dizolvata prin ... (vezi toată discuția)
Buna seara , am si eu o intrebare. am o firma care am deschis-o ... mariodurlej mariodurlej Buna seara , am si eu o intrebare. Am o firma care am deschis-o din 2008 si nu a fost folosita niciodata ,pana in 2014 am depus bilanturile dupa plecand ... (vezi toată discuția)